jan23

Ha így gondolkodsz magadról, minden kapcsolatod zátonyra fog futni

Címkék: párkapcsolatönismereténképérzelmi zsarolásönértékelésáldozatszerepönfejlesztéspasszív-agresszív

Ahogy önmagadról képet alkotsz, ahogy magadhoz állsz, az meghatározza azt is, milyen módon fogsz reagálni a párod tetteire.

Ha magaddal kapcsolatban lehúzó, leértékelő gondolataid vannak, akkor képtelen leszel más szemüvegen keresztül figyelni a világot. Azt fogja keresni az elméd, hogyan nyerhet önigazolást arról, hogy miért nem kellessz, és hogy bántanak.

A párod minden tettét és mulasztását azon keresztül fogod figyelni, vajon, mennyire nem tisztel, mennyire nem számítasz neki. Egyszerűen folyton áldozatot csinálsz magadból olyankor is, amikor épp senki sem akar bántani és amikor épp nagyon is számítasz.

Olvass tovább és nézd meg a videót is!

Ha így gondolkodsz magadról, minden kapcsolatod zátonyra fog futni

Tovább a teljes bejegyzéshez »

jan19

Szükséged van elismerésre! ... Vagy függsz tőle?

Címkék: önbizalomönbecsüléselismerésönismeretálarcénképönértékelésalacsony önértékelésönfejlesztés

Miért van szükséged elismerésre? Kitől? Mihez? ... és mihez kezdj, ha nem kapod meg?

Létezik olyan is, hogy a kritika is elismerés, és előfordulhat, hogy már az is elismerés, ha nem ismernek el...

Huh, ez zavarosnak tűnhet, de ha velem tartasz és figyelsz, akkor ebben a témában is kinyílik a látószöged, és talán picit másképp tekintesz majd a kritikusaidra és az irigyeidre is.

Az elismerés fontos, és szükséged van rá! Ahogyan mindenkinek.

Mi az elismerés?

A környeztedből érkező őszinte rácsodálkozás kifejezése arra, hogy benned, a tetteidben, vagy a teljesítményedben olyan fedezhető fel, ami értéket jelent, említésre méltó, követendő, vagy dicséretes. Különleges.

Miért olyan fontos a környezet visszajelzése?

Azért, mert önmagadat nem látod, és önmagadat nehezen tudod elhelyezni a világba a nélkül, hogy másokkal összehasonlítanád magad. Egyszerűen kell a viszonyítási alap.

Akkor is, ha te már büszkén kihúzod magad, hogy téged nem érdekel mások véleménye, és hogy te már nem méregeted magad másokhoz. Jó, ha tudod, hogy az ELMÉD egyik alapfunkciója ez, így aligha tudod ezt kikapcsolni. Légy hát rá tudatos a helyett, hogy ezt figyelmen kívül hagyod!

Az elme az 5 fizikai érzékszerven keresztül szerez információt a világról, és benne RÓLAD is. Ahogyan a saját arcodat sem láthatod az érzékszerveiddel TÜKÖR nélkül, úgy igaz ez a belsó tulajdonságaidra is.

Honnan tudhatod, hogy elég okos, ügyes, türelmes, bölcs, nőies, fétrfias, gyors... stb vagy, ha nincs viszonyítási alapod? Így a TÜKRÖK a belső tulajdonságaid és a teljesítményed, sőt, a szerethetőséged és fontosságod kérdésében is jelentős szerepet töltenek be. Az elme keresi a tükröket. A tükröt azonban a többi ember, a környezeted testesíti meg.

De hogyan? Hiszen a többi ember nem tud tiszta tükör lenni.

Szinte mindenki torzít - mert mindenki csak a saját szűrőjén keresztül tud látni és láttatni téged....

Olvass tovább és nézd meg a videót is!

Szükséged van elismerésre! ... Vagy függsz tőle?

Tovább a teljes bejegyzéshez »

jan10

Ha Béla nehezen fogható meg

Címkék: félelempárkapcsolatönismereténképnő és férfielköteleződéssémaönértékeléskisebbségi érzésönfejlesztés

Már megint Béla.... Most meg épp nem akar elköteleződni!

De, semmi gond, mert Gizi ezúttal a megoldást keresi úgy, hogy megérteni szeretné Béla működését.

Gizi számára Béla csaknem tökéletes "megoldás volna" a tartós boldog párkapcsolatra. Szeret Bélával lenni, és úgy tűnik, hogy a közös pillanatokat Béla is örömmel éli meg. Minden természetesen egyszerű és nagyszerű, szépen áramlanak együtt, egységben. Azonban amikor Béla kilép Gizi házának kapuján, mintha törlődne minden megélése, és a kommunikáció ritkul. Gizi várakozik és vágyakozik, Béla meg úgy tűnik, hogy lényegesen kevesebb kapcsolódással képzeli el a viszonyukat. Béla beéri heti 1-2 alkalommal, pár órányi együttléttel, ami viszont Gizinek folyamatos hiányt jelent.

Az elköteleződéstől való félelem valóban picit többször érinti a férfiakat, pontosabban másképp érinti a férfiakat, mint a nőket, mert más formában próbálják kezelni a helyzetet.

Induljunk ki abból, hogy Gizi a társadalomból hozott elvárások mentén azt tanulta meg, hogy egy normális párkapcsolatban a felek előbb-utóbb összeköltöznek, összekötik az életüket és együtt tervezik a közös jövőt. Leteszik egymás mellett a voksukat, és már nem akarnak más nővel / férfival viszonyt alakítani.

Mivel ezt tanulta Gizi és ő maga ezt szeretné is megvalósítani, ám Béla meg inkább "menekül" vagy kicsúszik a kezei közül, úgy gondolja, hogy Béla működése nem normális. Szeretne is "segíteni" Bélának "jó útra térni". Valójában leginkább önmagán akar segíteni azzal, hogy Bélát "megszereli a közös jövő boldogsága érdekében".

Vajon miért nem akar Béla elköteleződni?

Milyen minták állnak háttérben, milyen sémákat hozott Béla magával felnőtt férfi korára?

Olvass tovább és nézd meg a videót is!

Ha Béla nehezen fogható meg

Tovább a teljes bejegyzéshez »

jan07

Az érzelmi biztonság a társfüggés és önértékelés tükrében

Címkék: félelempárkapcsolatönbizalomönismeretbizalomönértékeléstársfüggésérzelmi biztonságönfejlesztés

"Béla, adj a Gizinek érzelmi biztonságot!"

Vajon mit jelent ez? Mire vágyik Gizink ilyenkor? Mit ért érzelmi biztonság alatt?

Ez többször fordul elő a nő részéről, de bizony mindenkinek, a férfinek is "jogos igénye".

Mi áll a háttérben, mire vonatkozik, miről szól az érzelmi biztonság és hogyan áll ez összefüggésben az önértékeléssel és társfüggéssel?

Olvass tovább és nézd meg a videót is!

Az érzelmi biztonság a társfüggés és önértékelés tükrében

Tovább a teljes bejegyzéshez »

jan03

Elengedés vagy szőnyeg alá söprés?

Címkék: párkapcsolatelengedésönismeretveszteségváláshűtlenségönfejlesztésfigyelemelterelés

Eltereled a figyelmed? Nem akarsz rá gondolni? Találkozni vele kizárt?

Az elengedés témájával a legtöbben egy párkapcsolati krízis kapcsán szembesülnek életükben először.

Egy szakítás, hűtlenség, válás, vagy egy kudarc és veszteség során fogalmazzák meg legtöbben először, hogy: "el kell engednem".

Csakhogy így az ELENGEDÉS szóhoz a bánat, veszteség, fájdalom, szenvedés és lemondás szavai és érzelmei társulnak. Ha pedig ez így kapcsolódik össze, akkor nem csoda, hogy félelmetesnek tűnik az elengedés. Ami félelmetes, azt az emberi elme elkerülni vágyik.

A sok félreértés pedig sajnos nem a jó irányba indítja az embereket, hanem zsákutcákba, amiknek a feszültség, harag, tehetetlenség és szorongás lesz a maradványa az életükben, a jövőjükben.

Sokan azt mondják, hogy: "nem akarok rá gondolni, nem is fogok, nem érdekel már, elengedtem, kész!" - és azt hiszik, hogy az az elengedés, hogy nem akarnak rá gondolni arra, aki vagy ami fájdalmat jelentene. Ez azonban így csak szőnyeg alá söprés. Az NEM elengedés, hogy nem gondolsz rá.

Az elengedés az, amikor gondolsz rá, de már nem szenvedsz..

Aztán sokan azt is mondják, hogy: "kizárom az életemből, látni se akarom többé, kész, elengedtem" - és azt hiszik, az az elengedés, ha kikerülik azt, amit vagy akit épp elengedni vágynak. Ez azonban nem elengedés, ez szintén csak szőnyeg alá söprés.

Az elengedés az, amikor akár találkozhattok is, de már nem okoz feszültséget benned a jelenléte.

Sokan azt is mondják, hogy "nem beszélek róla, mert akkor nincs, és nem is fáj, és kész, elengedtem" - és azt hiszik, hogy ha nem beszélnek róla, akkor azzal elengedték és továbbléptek, de sajnos ez sem elengedés. Ez is szőnyeg alá söprés.

Az elengedés az, amikor tudsz róla beszélni, és érted, hogy mi, miért történt: mi okból történt, és mi célt szolgál az adott esemény.

Azt is hiszik sokan, hogy ha a figyelmüket elterelik, akkor azzal is feloldódik a fájdalom. A figyelemelterelés azonban szintén nem elengedés, csak egy felszínes tüneti kezelés. A nyomán feloldatlan feszültség marad, ami a későbbiekben szorongást fog ébreszteni. 

Az elengedés nem a figyelem-elterelés, hanem az, amikor bátran ránézel a helyzetre és keresed a megértést.

A szőnyeg alá söprés azért gond, mert a probléma nem oldódik meg, a feszültség pedig nem oldódik fel.

A szőnyeg alatti dolgok egy idő után akkorára púposodnak, hogy el fogsz botlani bennük. A probléma újra és újra eléd kerül, és amíg nem nézel szembe vele, addig élő és élénk feszültséget fogsz megélni miatta.

Az elengedés  nem a fájdalom, veszteség és lemondás, hanem a GYÓGYULÁS, a FELSZABADULÁS, a lehetőségekre való új nyitottság állapota.

Hogy kell hát csinálni az elengedést, hogy az valóban előbbre vigyen, gyógyítson, felszabadítson?

Olvass tovább és nézd meg a videót is!

Elengedés vagy szőnyeg alá söprés?

Tovább a teljes bejegyzéshez »

Mi az életfeladatod?

Vajon készen állsz rá?

Kattints, válaszolj, és derítsd ki!
A tündérek tudják, hogy fontos
dolgod van, és segítenek
ráébredni, vállalnod azt!

Tudni akarom »

Programok

« áprilisápr2024 Májusjúniusjún »
hétfőHkeddKszerdaSzecsütörtökCspéntekPszombatSzovasárnapV
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Nem találsz egy cikket?

Érdekelnek

az új bejegyzések?

A Te életedet is könnyebbé teheti
egy-egy tanács? Neked is felismerést
hozhat? Add meg nevedet és e-mail
címedet, és értesítőt kapsz az
új bejegyzésekről!

Feliratkozás »
Impresszum Adatvédelem © 2015-2024, Némethi Erika készítette: mrc webdesign